Üye Girişi

Lütfen kullanıcı adınızı ve şifrenizi ilgili alanlara giriniz!

Üye değilseniz lütfen tıklayınız

Şifremi Unuttum

Şifrenizi unuttuysanız tıklayınız
favorite

Android Emulator Boyutunu Küçültmek ve Kısa Sürede Açılmasını Sağlamak

Android Emulator boyutunun küçük olması için aşağıdaki adımları sırasıyla yapınız:

Android SDK PATH(C:\adt-bundle-windows-x86-20131030\sdk\tools) kısmına gelip command prompt(ms-dos)'tan aşağıdaki komutu çalıştırın:
android.bat avd
Ekrana gelen pencereden New dedikten sonra yeni bir pencere açılacaktır. Bu pencereden aşağıdaki ayarları yapınız:

AVD Name: Avd
Device: Nexus 4(4.7", 728x1280; xhdpi)
Target: Android 4.3
CPU: ARM
RAM: Default olarak 1907 mb gelir. Siz bunu 300 mb yapınız
VM Heap: 64
Emulation Options kısmından Snapshot seçerseniz, avd her çalıştığında son kaldığı yerden devam edeceği için uzun süre avd'nin açılmasını beklemenize gerek kalmayacaktır.

Bu işlemleri yaptıktan sonra OK deyin. Emulator oluşmuş olacaktır. Daha sonra aşağıdaki işlem adımlarını uygulayınız:PayPal - Online ödeme yapmanın daha güvenli ve kolay yolu!


Bu makale hakkında yapılan yorumlar


AHMET DOğAN
12-03-2014

Hocam alternatif bir yol da ben eklemek istedim; -SDK Manager'dan kullandığımız API versiyonlarının içinde bulunan "Intel x86 Atom System Image" paketlerini, -Yine SDK Manager'dan Extras kısmında "Intel x86 Emulator Accelerator (HAXM)" paketini, -Aşağıdaki linkten de Intel® "Hardware Accelerated Execution Manager" paketini kurup, http://software.intel.com/en-us/android/articles/intel-hardware-accelerated-execution-manager -Son olarak da AVD Manager'da Cihazımızın ayarlarında CPU/ABI seçeneğinde Intel Atom x86'yı, Emulation Options kısmında da Use Host GPU'yu seçiyoruz.

CEVAPLA

CODESENIOR ADMIN
13-03-2014

Teşekkürler Ahmet alternatif seçenek için. Peki hangisi daha hızlı açıldı ve bu söylediğin metodu kullanmak avantaj sağlıyor mu diğer yönteme göre?

CEVAPLA

AHMET DOGAN
13-03-2014

Rica ederim Hocam, bahsettiğiniz yöntemi uyguladım. emu ilk açılışı 3.4dk sürdü performans oldukça düşüktü, sonra ki çalıştırmalarda zaten kaldığı yerden devam ediyordu fakat performans inanılmaz düşük. Benim önerdiğim yöntemde zaten snapshot özelliğini kullanmana izin vermiyor avd manager. Fakat aynı ayarda yeni bi cihaz oluşturdum sadece arm yerine inteli seçtim ve Use Host GPU seçtim ilk açılışı 30sn falan sürdü ve performans baya baya iyi takılma kasma falan olmuyor. Kapatıp tekrar açtığımda da 15-20sn falan sürüyor. Denemenizi tavsiye ederim Hocam.

CEVAPLA

CODESENIOR ADMIN
14-03-2014

Ahmet bu önerdiğin yöntemi denedim. Fakat benim bilgisayara kurulmadı. Yeni nesil bilgisayarlara kuruluyor sanırım.

CEVAPLA


Yorum Yaz

Adınız*
Soyadınız* 
Email* 
Konu* 
(12 + 5) Kaç Eder: